A Trónok Harca lezárása még mindig a jövő zenéje, de addig is érdemes mélyebb betekintést nyernünk a sorozat mögötti tudományos és filozófiai aspektusokba. A történet gazdag karakterábrázolásokkal, politikai intrikákkal és morális dilemmákkal teli, amelye

George R.R. Martin az American Journal of Physics című folyóiratban publikált egy cikket, ami egy fiktív vírus evolúcióját vizsgálja. A tanulmány szerint a szuperhős-képregények segíthetnek a fizikai problémák jobb megértésében.
A szóban forgó vírus a Wild Cards című, már régóta népszerű szuperhős sci-fi sorozatból ered, amelyet több tehetséges író közösen alkotott meg. A sorozat szerkesztésében Martin Melinda M. Snodgrass is részt vesz, hozzájárulva ezzel a világépítéshez és a karakterek gazdagításához.
Az antológiasorozat középpontjában egy rendkívül veszélyes, földönkívüli vírus, a Wild Card áll, amely 1946-ban szabadult el New York szívében, és globális szinten az emberi DNS mutációját idézi elő. A vírus következtében a túlélők többsége torz "joker" lényekké válik, de akadnak olyanok is, akik szuperképességekkel bővülnek. Martin Ian Tregillis, a Los Alamos Nemzeti Laboratórium fizikusának és a Wild Cards sorozat írójának közreműködésével készült egy tanulmány az American Journal of Physicsben, amelyben matematikai modellezési és problémamegoldási technikákkal vizsgálják a vírus fizikáját és annak következményeit.
Bemutatunk egy fiktív forgatókönyvet, amely nem csupán szokatlan, hanem valóban különleges alapot kínál a kiterjesztett problémamegoldás, a fizikai elemzés és a kvantitatív modellfejlesztés gyakorlásához. Ez a forgatókönyv lehetőséget ad arra, hogy a résztvevők kreatívan és innovatívan közelítsenek a kihívásokhoz, miközben mélyebb megértést nyernek a komplex rendszerek működéséről és a számításos módszerek alkalmazásáról.
Martinék a tanulmány összefoglalójában így fogalmaznak.
Az Ergodic Lagrangian dynamics in a superhero universe (Ergodikus Lagrange-dinamika egy szuperhős-univerzumban) című tanulmány szerint a szuperhős-képregényekből és más népszerű médiumokból származó forgatókönyvek hasznos eszközként szolgálhatnak a fizikai problémák jobb megértéséhez. "A szerzők a Wild Cards univerzumában egy olyan elméletíró gondolkodásmódját vették fel, aki megpróbál egy koherens matematikai keretet építeni a vírusos viselkedésre. Ehhez a Lagrange-módszert alkalmazták, egy olyan modellt, amely a tárgyak mozgását elemzi szegmentált lépéseken keresztül" - írja a Forbes összefoglalója.
A Trónok Harca rajongói eközben kitartóan várják a sorozat következő részét, az immár tizenhárom éve készülő Winds of Wintert. Decemberben az író elismerte, hogy talán soha nem fejezi be, bár elkötelezett a próbálkozás mellett.