A Unity vezetője úgy véli, hogy a metaverzumnak mindig is megvolt a maga furcsa bája, és valójában sosem volt komolyan vehető ötlet.

"Az egész teljesen összezavart" – mondta Matt Bromberg a meta-láz kapcsán.
Kicsit ijesztő, hogy milyen gyorsan a visszapillantó tükörbe tekintve már-már mindennaposnak tűnik az a gondolat, miszerint az életünket a Facebook VR poklában, vagy a Decentraland katasztrófájában éljük. Ennek ellenére már hosszú évek teltek el azóta, hogy a tech ipar a Ready Player One világának megvalósítására törekedett, és Matt Bromberg, a Unity új elnöke, ezt a folyamatot a legelső sorból figyelte. A The Verge-nek adott interjújában izgalommal beszélt a jövő ígéreteiről, ám a metaverzummal kapcsolatban meglehetősen határozott véleményt formált.
"Mindig is kételkedtem az egész koncepcióban, és elárulom, miért. Amikor játékkészítőként szemügyre vettem ezeket a platformokat, mindegyik számomra silánynak tűnt. Az járt a fejemben, hogy 'ezek olyan játékok, amelyeket még 15 évvel ezelőtt szerettünk volna megalkotni'."
Bromberg a szolgáltatás-alapú játékok világával vont párhuzamot, hangsúlyozva, hogy a felhasználók többsége jelentős időt és anyagi forrást fektetett a rendszerbe. Ez a hasonlat teljesen találó, hiszen a legfrissebb felmérések szerint a játékosok 92%-a inkább a régi, jól bevált címekhez nyúl. Rendkívül nehéz meggyőzni valakit, hogy új élményeket próbáljon ki, és Bromberg véleménye szerint a metaverzumnak egyszerűen nem voltak olyan vonzó elemei, amelyekkel hosszú távon meg tudta volna tartani a felhasználókat.
Ennek ellenére az elnök rendkívül lelkesedik az AR technológiák iránt.
A jövőnk, legalábbis egy bizonyos szempontból, a különböző technológiák széleskörű elfogadásától fog függeni. Mélyen bízom az AR (kiterjesztett valóság) termékek sikerében. Nem kétséges számomra, hogy néhány éven belül mindenki AR szemüvegek segítségével fogja bővíteni a valóság élményét. Az AI és a hangalapú irányítás kombinációja lehetővé teszi a zökkenőmentes interakciót, míg az akkumulátor élettartama is jelentősen javulni fog. Az, hogy információkat elérhetővé tehetünk a látóterünkben, óriási lépést jelent majd a technológiai fejlődésben.
Bromberg véleménye szerint a jövőben nosztalgikus emlékekké válik majd, hogy a zsebünk mélyére kellett nyúlkálnunk a technológia varázslatos vívmányaiért. Kíváncsian várjuk, hogyan alakul majd ez a jövőbeli elképzelés!