A Ludwig Múzeum bemutatta idei programtervét, amely izgalmas és sokszínű eseményeket ígér a művészet kedvelőinek.


A Ludwig Múzeum csapata a megszokott konvencióktól eltérve nem csupán a múzeumok és a kortárs művészet 21. századi szerepére fókuszál a következő évadban, hanem a különböző művészeti gyakorlatok mélyebb megértésére törekszik. Kiállításaik és programjaik az eltérő művészeti megközelítések sokszínűségét helyezik a középpontba, így új perspektívákat és inspiráló tapasztalatokat kínálnak a látogatóknak.

A kortárs művészet megértéséhez fontos, hogy láthatóvá váljanak az alkotásokat létrehozó helyzetek és kapcsolatok. A bemutatott gyakorlatok túllépnek a hagyományos kereteken, összekapcsolják a művészetet a társadalommal, és új kifejezési formákat, közösségi élményeket teremtenek, ennek a gondolatnak a mentén nyílik meg január 23-án nyílik a Női kvóta 02. Női alkotók, alkotó nők a Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum gyűjteményéből című válogatás. A kétrészes kiállítás második része a nők által választott műfajokat és témákat járja körbe, illetve a nők művészeti teljesítményét és eredményeit mutatja be az elmúlt fél évszázadban, a múzeumban őrzött munkáikon keresztül.

A múzeumpedagógiai célkitűzésekkel rendelkező Gyakran Ismételt Kérdések (GYIK/FAQ) projekt a befogadás folyamatának különböző aspektusait járja körül. A program alapvető, mégis mélyreható kérdéseket vet fel a műalkotások, a művészet lényegéről, helyéről és szerepéről az életünkben. A közönséggel való megosztást és a művészethez való közelítést kreatív, játékos módszerekkel kívánja elősegíteni. Március közepétől az Y-profil névre keresztelt kiállításon fiatal művészek alkotásaival ismerkedhet meg a nagyközönség, amelyek a Magyar Nemzeti Bank kortárs gyűjteményét gazdagítják.

Az év egyik kiemelkedő eseménye a "Talált terepen - Művészeti gyakorlatok a Marcel Duchamp-díj 25 évéből" kiállítás, amely a legelismertebb francia művészeti díjat elnyert alkotók sokszínű művészi megközelítéseit tárja a hazai közönség elé. Ez a tárlat különösen izgalmas, mivel eltér a megszokott programoktól: június elejétől a fiatal tehetségek számára kiírt Esterházy Art Award jelöltjeinek munkáit ismerhetjük meg, így a látogatók friss és innovatív perspektívákat kapnak a kortárs művészet világából.

Az őszi időszak a Bing Bang eseménysorozat izgalmas kezdetét jelenti. A Ludwig Múzeum gyűjteményéből válogatott, új, nagyszabású kiállítás, a Táguló gyűjteményi horizontok, a múzeum gyűjteményének fejlődését és a különböző gyarapodások időbeli eloszlását mutatja be. Ezen kívül szeptembertől a Világszépe Alapítvány által megvalósított projekt, a Világszép korTárs kapcsolódások is megtekinthető lesz.

A Golden Repair - Finom Illesztések egy olyan hosszú távú kurátori projekt, amely a gyógyulás és javítás fogalmát széleskörűen közelíti meg, figyelembe véve a társadalmi, ökológiai, valamint a testi és lelki aspektusokat. A Vihar előtt. Tajvan a múlt és jövő határán című kiállítás különösen fontos szerepet tulajdonít a jelenlegi trendeknek és azoknak a műalkotásoknak, amelyek bemutatják Tajvan tudományos és technológiai fejlődését. Emellett fókuszál arra a történelmi és társadalmi-politikai kontextusra is, amely formálta Tajvan egyedi identitását, és hozzájárult a mai, dinamikus és nyitott társadalom kialakulásához.

Az idei Velencei Építészeti Biennále Magyar Pavilonjában megrendezendő kiállítás nem építészeti törekvéseket, hanem az építészeti tudás átadását mutatja be 12 magyar sikertörténeten keresztül. A projekt az építészeti pályaelhagyás globális jelenségével foglalkozik, és a pozitív történetek mellett egy széleskörű egyetemi hallgatói kutatás eredményét tárja elénk helyzetjelentések formájában. A Nincs itt semmi látnivaló így egyszerre dokumentálja a múltbeli eredményeket, kritizálja a jelenlegi normákat, és cselekvésre szólítja fel az új építészhallgató-generációkat.

Related posts