Budapestre látogatott az Európai Parlament delegációja, ahol kifejezték aggodalmukat a legfrissebb fejlemények kapcsán: "Több aggasztó jelenség figyelhető meg."


Magyarországra látogatott az Európai Parlament delegációja, akik úgy vélik, hogy a magyar kormány képviselői durván léptek fel velük szemben.

Hétfőn Budapestre látogatott egy európai parlamenti bizottság, hogy első kézből tájékozódjon az alapvető jogok érvényesüléséről. Az uniós értékek állapotát vizsgáló képviselők több fontos témát érintettek, többek között az igazságszolgáltatás függetlenségét, a média szabadságát, a tudományos kutatások szabad végzését, a kormányzati átláthatóságot és a korrupcióellenes intézkedések hatékonyságát. Emellett a civil társadalom helyzetét, valamint az LMBTIQ közösség jogait is megvitatják.

A képviselők április 14-én, hétfőn érkeztek, és 18-án, szerdán térnek haza - számol be róla a hvg.hu.

A portál hírei alapján a delegáció találkozott Zsigmond Barna Pállal, aki az Európai Uniós Ügyek Minisztériumának parlamenti államtitkára. A fideszes politikus a megbeszélés után a Facebookon osztotta meg gondolatait, hangsúlyozva, hogy "Magyarország nem kíván exportált demokráciát".

A KDNP-s Vejkey Imre, az Országgyűlés Igazságügyi Bizottságának képviseletében, fogadta a delegációt, majd a közösségi médiában is megosztotta a találkozót: "Ahogy az adjonisten, úgy a fogadjisten is tükrözi a viszonyokat!"

A delegáció egy sajtótájékoztatót is szervezett, amelynek keretében Tineke Strik, a Zöldek holland képviselője, a delegáció vezetője, megnyitotta a rendezvényt egy figyelemfelkeltő beszéddel.

Elmondása szerint a delegáció képviselőivel való találkozót elutasította az igazságügyi miniszter, a belügyminiszter, az alkotmánybíróság és a Legfelsőbb Bíróság elnöke, valamint az alapvető jogok biztosa. Eközben a magyar kormány nem tartotta be a jogállamiságra vonatkozó ajánlások és ítéletek jelentős részét.

"Számos aggasztó fejleményt látunk."

Strik kifejezte aggodalmát amiatt, hogy a magyar kormány az EU-s forrásokat külföldi befolyásnak minősíti. Hangsúlyozta, hogy a szuverenitás védelme alapvetően helyénvaló, azonban úgy tűnik, hogy a Magyarországon működő Szuverenitásvédelmi Hivatal nem csupán e célra jött létre. Sokkal inkább a független média és civil szervezetek stigmatizálását szolgálja.

A delegáció egy másik képviselője kifejtette, hogy

Related posts