CES 2025: Debiannal ellátott moduláris minigép A CES 2025-ön bemutatott legújabb innováció a moduláris minigép, amely a Debiannal működik együtt. Ez az eszköz nemcsak kompakt és hordozható, hanem rendkívül sokoldalú is, lehetővé téve a felhasználók számá

Az indiai Mecha Comet nevű eszközében nem csupán a szoftver nyílt forráskódú, hanem a tervezés és a fejlődés folyamata is.
Ez a szórakoztató kis kütyü, az indiai Mecha Comet, kifejezetten a barkácsolás szerelmeseinek és a hackereknek készült. Egyedi megoldásokat kínál, amely egyesíti a kreativitást és a technológiát, így ideális választás mindazok számára, akik szeretnek kísérletezni és új ötleteket megvalósítani.
A zsebbe is könnyen beleférő, egyfajta vaskos Blackberry-hoz hasonlító eszközben egy négymagos, 1,8 GHz-es ARM64 architektúrára épülő processzor teljesít szolgálatot, amelyhez 4 GB RAM és 32 GB-os bővíthető háttértár tartozik, köszönhetően az M.2 2230-as foglalatnak. A felhasználóbarát élményt egy 3,5 hüvelykes érintőképernyő biztosítja, amely egyben a fő vezérlőeszköz is. Az operációs rendszer a Debian, amelyet egyedi grafikai felülettel láttak el, azonban a nyílt forráskód lehetővé teszi, hogy bárki saját ízlése szerint alakítsa ki. A Mecha különlegessége, hogy könnyen szétszedhető, ezen kívül egy 40 tűs, pogo pin GPIO kivezetés is található az alsó részén, amelyhez a gyártó által kínált modulok mágnesesen csatlakoztathatók. Az alapcsomag tartalmaz egy QWERTY billentyűzetet, egy Gameboy stílusú kontrollert, valamint egy átalakítót, amely a GPIO portból standard kábeles interfészt alakít ki. Ráadásul a gyártó ígérete szerint a teljes dokumentációt nyilvánosságra hozzák, így a közösség tagjai saját ötleteiket valósíthatják meg, akár 3D nyomtató használatával is.
Az alapgép két USB 2.0 Type-A, egy töltésre szolgáltó Type-C és egy gigabites Ethernet portot kínál, és a hátlapja is eltávolítható, alatta pedig nemcsak az akkumulátorhoz férünk hozzá, hanem egy 2 mm-es imbuszkulcshoz is, amivel aztán teljesen le is bonthatjuk a kis gépet.
A Comet egyelőre Kickstarter projektként létezik, és 2025 első negyedévében tervezik a piacra dobását.