A brit miniszterelnök elítélte Elon Musk kijelentéseit.


Elítélte hétfőn Sir Keir Starmer brit miniszterelnök azokat a nyilatkozatokat, amelyeket Elon Musk amerikai milliárdos nagyvállalkozó, Donald Trump megválasztott amerikai elnök két hét múlva hivatalba lépő kormányának majdani tagja tett a brit belpolitikáról és a brit kormányról az utóbbi napokban.

Musk, aki a Trump-kormányban várhatóan a kormányzati hatékonyságért felelős társminiszteri tisztséget tölti majd be, az általa birtokolt X portálon az elmúlt időszakban sok egyéb állítás mellett "nemi erőszakban viselt bűnrészességgel" vádolta Starmert, arra utalva, hogy szerinte a jelenlegi munkáspárti brit kormányfő az angol-walesi főügyészség korábbi igazgatójaként nem lépett fel kellő eréllyel a gyerekek elleni szexuális bűncselekményeket elkövető szervezett bűnözői csoportokkal szemben.

Musk egyik posztjában úgy véli, hogy Starmert "börtönbe kellene juttatni" emiatt.

Starmer, aki hétfőn a brit állami egészségügyi hálózat (NHS) várólistáinak rövidítését célzó kormányprogramot ismertette, a beszéde utáni sajtóértekezleten - az amerikai milliárdos nyilatkozataira vonatkozó kérdésre válaszolva -

A brit miniszterelnök megemlítette, hogy a főügyészség vezetése alatt soha nem tapasztalt mértékben indult büntetőeljárás szexuális indíttatású gyermekbántalmazási ügyekben, ezzel kiemelve a téma sürgető fontosságát és a jogi lépések szükségességét.

Musk nemrégiben nagy port kavart azzal, hogy nyilvánosan szólította fel a brit hatóságokat: engedjék szabadon Tommy Robertsont, a brit szélsőjobb egyik vezető alakját, aki tavaly óta rács mögött van. Ez a megnyilvánulás sokak figyelmét felkeltette, és felvetette a kérdést, hogy miért éppen most érzi szükségét a tech mogul annak, hogy egy ilyen ellentmondásos személy mellett álljon ki.

Robinsont, az English Defence League (Angol Védelmi Liga) nevű szélsőségesen iszlámellenes egykori jobboldali szerveződés alapítóját tavaly ítélték másfél év börtönre, miután közösségi médiafelületeken közzétett videójában "erőszakos huligánnak" nevezett egy fiatal szíriai menedékkérőt, akit korábban fizikai bántalmazás ért angliai szálláshelyén.

A brit miniszterelnök hétfőn tartott sajtóértekezletén különös figyelmet szentelt a Tommy Robinsonnal kapcsolatos amerikai milliárdos felhívásának. Kifejtette, hogy azok, akik dicsérik Robinson tevékenységét, valójában nem az igazságszolgáltatás iránt érdeklődnek, hanem egy olyan egyént ünnepelnek, aki utcai erőszakcselekmények szításában játszott szerepet.

Musk hétfőn az X portálon szavazásra tette fel azt a kérdést is, hogy Amerika "megszabadítsa-e a brit népet zsarnoki kormányától". Hétfői sajtóértekezletén Starmer nem válaszolt érdemben arra a kérdésre, hogy mit szól ehhez a kezdeményezéshez.

Related posts