Új irányvonal: A TikTokot ismételten engedélyezték az Egyesült Államokban.

Jelenleg zajlik a TikTok szolgáltatásának újbóli beindítása az Egyesült Államokban élő felhasználók körében, mindössze fél napos leállás után. A TikTok üzemeltetője vasárnap este bejelentette: "Szolgáltató partnereinkkel együttműködve elkezdtük a TikTok helyreállítását."
Donald Trump vasárnap a Truth Social platformján kifejezte, hogy a kínai ByteDance által üzemeltetett TikTok jövője érdekében fontos lenne, ha a szolgáltatás 50%-ban amerikai kézben lenne. "Ezzel megmenthetjük a TikTokot, és biztosíthatjuk, hogy jó kezekben maradjon, folyamatosan működjön" - emelte ki. Az MTI beszámolója szerint a TikTok reagált a friss amerikai elnöki bejelentésre, és közölte, hogy újraindítja szolgáltatásait, köszönetet mondva a presidentnek, amiért "tisztázta a helyzetet, és garantálta, hogy a szolgáltatók nem kell tartaniuk büntetésektől, miközben több mint 170 millió amerikai felhasználónak és 7 millió kisvállalkozásnak biztosítják a TikTok elérhetőségét és növekedését".
"Felhívom a cégeket, hogy ne hagyják figyelmen kívül a TikTokot! Hétfőn be fogom jelenteni az elnöki rendeletet, amely meghosszabbítja a törvényben előírt tilalmak hatályba lépésének időpontját, a nemzetbiztonságunk védelme érdekében keresett egyezség részeként. (...) Az amerikai nép megérdemli, hogy részese legyen a hétfői beiktatásnak." - írta a megválasztott amerikai elnök a nap folyamán.
A TikTok rövidvideós platformja szombat este, a vasárnapi betiltás előtt befejezte működését az Egyesült Államokban. Ezzel a 170 millió amerikai felhasználó számára elérhetetlenné vált, és eltűnt az Apple és a Google alkalmazástelepítő áruházakból is.
A közösségi alkalmazás amerikai cégének értékesítéséről egy tavaly tavasszal kétpárti támogatással elfogadott törvény rendelkezik. A jogszabály 270 napot adott a kínai tulajdonosnak, a ByteDance-nek arra, hogy amerikai befektetőknek adja el az alkalmazást az Egyesült Államokban működtető érdekeltségét. A határidő lejárta után a törvény értelmében a TikTokot el kell távolítani az amerikai Apple és Google alkalmazásboltokból, és fel kell adni a hozzáférést a működéshez szükséges technikai infrastruktúrához is. A törvény magas, felhasználónként 5000 dolláros büntetést ír elő azokra az amerikai szolgáltatókra, amelyek a határidő lejárta után továbbra is kínálják a TikTokot.
Joe Biden leköszönő amerikai elnök kormánya bejelentette, hogy a törvény végrehajtását a következő adminisztrációnak adja át.
Az Egyesült Államokban mostanában egyre több figyelmeztetés érkezik arra vonatkozóan, hogy a kínai kormány potenciális hozzáféréssel bírhat az amerikai TikTok-felhasználók adataihoz. Aggályok merülnek fel, hogy a platformot nem csupán szórakoztatásra, hanem a közvélemény manipulálására is felhasználhatják.