Gulyás a kormányinfón a belvárosi gyilkosság ügyéről beszélt, kiemelve, hogy Pintér Sándor távozása nem merült fel a diskurzusban. Ezen kívül hangsúlyozta, hogy az Isztambuli Egyezményt továbbra sem tervezik ratifikálni.

A HVG egyebek mellett a japán nő meggyilkolásának ügyéről, Mini-Dubajról és az iskolai bombariadókról is kérdezte Gulyás Gergely minisztert a kormányinfón.
A szerdai kormányülésen a HVG kérdésére, miszerint felmerült-e Pintér Sándor belügyminiszter lemondása a japán nő meggyilkolásának ügyének rendőrségi kezelésével kapcsolatban, Gulyás Gergely azt válaszolta, hogy ez a téma nem is került napirendre. Ez különösen érdekes, mivel a Pintér Sándor vezette rendőrség több súlyos hibát is elkövetett az ügy kivizsgálása során.
Mint tudvalévő, a Magyarországon hosszú évek óta élő nő halála kezdetben tűzesetként került a figyelem középpontjába, amelyet egy cigaretta okozott. Azonban idővel napvilágra került, hogy a nő sosem dohányzott, és hogy többször is segítséget kért a hatóságoktól ír származású férje miatt.
Az ügyben sok kritika érte a rendőrség kommunikációját is: a hatóság a közösségi oldalán gúnyos hangnemben reagált azokra a hozzászólásokra, amelyek rámutattak az eset ellentmondásaira. A Patent Egyesület azt jelezte, hogy az áldozat még 2023-ban hozzájuk fordult jogi segítségért, mert rettegett az őt korábban hosszú ideig bántalmazó volt férjétől. Vissza akart térni Japánba, amihez azonban a férfi nem járult hozzá. A nő hiába tett feljelentést ellene, a rendőrség nem lépett.
A rendőrség végül a biztonsági kamerafelvételek elemzése alapján meggyanúsította a volt férjet a gyilkosság elkövetésével, később pedig bocsánatot kértek a nem megfelelő kommunikációja miatt
Gulyás Gergely véleménye szerint a családon belüli erőszak ellen küzdő Isztambuli Egyezmény ratifikálása nem vezetne olyan új jogi intézmény kialakulásához, amely a magyar jogrendszerben eddig nem létezett. Amennyiben mégis felmerülne egy ilyen jogi eszköz szükségessége, a kormány kész a törvénymódosításra, azonban hangsúlyozta, hogy az Isztambuli Egyezmény nem fog része lenni a magyar jogrendnek.
A HVG a Rákosrendező ügyével kapcsolatban érdeklődött arról, hogy a kormánynak van-e valamilyen kötelezettsége az adásvétel kapcsán, különös figyelmet fordítva az egymilliárd eurós infrastrukturális fejlesztésre. Gulyás Gergely válaszában hangsúlyozta, hogy a kötelezettségek mindkét félre vonatkoznak, amennyiben a főváros által tervezett projekt indokolt és egyértelmű.
A miniszter egy másik kérdésre reagálva kifejtette, hogy az iskolai bombariadók következtében nem történt változás a terrorkészültség szintjében. Hozzátette, hogy a nyomozás továbbra is aktívan folyik, és a hatóságok már a külföldi szerverek nyomaira is rábukkantak, ezért kapcsolatba léptek az érintett ország hatóságaival.
Gulyás Gergely nem tudta egyértelműen kijelenteni, hogy érvényben maradt-e az a szabály, amely alapján csak Orbán Viktor kormányfő jóváhagyásával kaphatott valaki extra juttatást a kormányzati szektorban. Ugyanakkor hozzátette, hogy ennek a szabályozásnak az életbelépésére azért volt szükség, mert a tavalyi év kihívásokkal teli volt, és így kívánták megakadályozni, hogy bárki külön engedély nélkül részesüljön jutalomban.