Így ismerheted meg legjobban a macskád: tudósok felfedték a titkos összefüggéseket!

Egy apró gesztus elegendő ahhoz, hogy a cicád megértse, mit szeretnél közölni vele. Kitaláltad már, mi lehet az? A tudósok már bizonyították, hogy ez a módszer valóban hatékony!
Mennyire csodálatos lenne, ha könnyebben érthetnénk meg kedvenceinket! Valószínűleg sokunknak eszébe jut, hogy vajon hogyan tudnánk jobban kommunikálni a macskánkkal, hogy megértse, miért fontos, hogy beadjunk neki egy gyógyszert. A kenneles utazás stresszét is jelentősen csökkenthetnénk, ha kedvencünk jobban megértené, hogy mit szeretnénk tőle. Ráadásul sokkal egyszerűbb lenne elmagyarázni, hogy miért nem célszerű a kanapé oldalát kaparászni, amikor ott van a drága kaparófája, amit még csak meg sem szagolt. Sajnos azonban a fenti problémákra nem találtak megoldást, de általánosságban a kommunikációs akadályok leküzdésére már dolgoznak a szakemberek.
Nos, egyes tudósok hasonló módon elmélkedhettek, miközben arra próbálták megkeresni a választ, hogy vajon a macskánk miként értheti meg a mi érzéseinket a lehető legjobban. Eredményeiket nemrégiben publikálták a Nature folyóiratban. A kutatás rámutatott, hogy ha úgy érezzük, nem tudunk igazán kapcsolatot teremteni a család macskáival, lehet, hogy csupán...
Nem értjük a nyelvüket.
A kutatásuk kimutatta, hogy egyetlen egyszerű trükkel sokkal könnyebben megértenek majd minket a macskáink. A titok, hogy többet kell rájuk mosolyogni. De nem ám ember módra, az arcizmok segítségével, hanem macskaként, szemeink lassú összehúzásával, pislogva.
"Az állatok viselkedésének tanulmányozása során lenyűgöző felfedezésekre bukkantam. Mivel én magam is macskákat tartok, különösen örömteli számomra, hogy bizonyítékot nyertünk arra, hogy a macskák és az emberek között valódi kommunikáció létezik. Valószínűleg sok cicatulajdonos már érezte ezt, és most, hogy végre tudományos alátámasztást nyertünk, még izgalmasabbá válik a kapcsolatunk a cicáinkkal" - mondta Karen McComb, a Sussexi Egyetem pszichológusa.
A kutatást vezető pszichológusok két különböző kísérlet révén bizonyították be a megfigyeléseik helyességét. Az első kísérlet során 14 eltérő háztartásból származó, összesen 21 macskát tanulmányoztak. A gazdik feladata az volt, hogy egy méterre helyezkedjenek el a kedvenceiktől, és lassú pislogással reagáljanak, amikor a macska a szemükbe néz. A folyamatot kamerák rögzítették, amelyek segítségével elemezték mind a gazdik, mind a cicák arckifejezéseit. Az eredményeket összevetették egy másik szituációval is, amelyben a macskák nem kaptak visszajelzést a viselkedésükre. Az elemzés után kiderült, hogy az állatok sokkal valószínűbben válaszoltak lassú pislogással, ha a gazdik is így reagáltak rájuk.
A második kísérlet során 24 macska és a hozzájuk tartozó 8 fős gazdicsapat került a kutatás fókuszába. A tudósok célja az volt, hogy a lassú pislogás technikájával teremtsenek kapcsolatot a macskákkal. Emellett a kontrollcsoport keretén belül olyan helyzeteket is vizsgáltak, ahol a kutatók pislogás nélkül figyelték az állatokat.
A macskák nemcsak hogy nagyobb valószínűséggel pislogtak vissza, de nagyobb valószínűséggel közeledtek is az emberek kezéhez a pislogás után.
Felfedezték, hogy a macskák meglepően érzékeny kapcsolatot tudnak kialakítani az emberekkel, sokkal inkább, mint ahogyan azt korábban gondoltuk.