Zoé nem lett a 301. kórházban "elhagyott" csecsemő, hiszen a sorsa egy különleges fordulatot vett.


Az advent első hetében világra jött Zoét az állam elválasztotta szüleitől, miután megállapította, hogy a szülők nem alkalmasak a gyermek nevelésére.

Egy fiatal pár életében elérkezett az a csodálatos pillanat, amikor hosszas várakozás és izgalmas előkészületek után végre megérkezett első gyermekük. A kórházban töltött első napok tele voltak boldogsággal, ahogy ámultan nézték kislányukat, akinek minden egyes mosolya és huncut pillantása újabb örömet hozott az életükbe. Azonban ez a felhőtlen boldogság hamarosan sötét árnyékot kapott, amikor a gyermekvédelmi hatóságok váratlanul arra a megállapításra jutottak, hogy alkalmatlanok a gyermeknevelésre. Ez a hirtelen fordulat mély kétségbeesést és aggodalmat hozott a szülők életébe, akik kétségbeesetten próbálták megérteni, hogyan történhetett mindez. A TASZ blogján megjelent történetük rávilágít arra, hogy a szülői szeretet és elköteleződés néha nem elegendő ahhoz, hogy megvédjék a családjukat a külső ítéletektől.

A hatósági eljárás megkezdését a szülők lakóhelyén működő gyermekvédelmi hatóságok kezdeményezték. A hivatalos iratban különösen hangsúlyozták, hogy a...

A szülők otthona makulátlanul tiszta és gondosan berendezett volt.

Az édesanya rendszeresen részt vett a terhesgondozási vizsgálatokon, ahol figyelemmel kísérték a baba fejlődését és az egészségét.

Közreműködő volt.

Ugyanakkor hangsúlyozták, hogy az édesanyának egy enyhe mozgáskorlátozottsága van, ami bicegésben nyilvánul meg. Továbbá epilepsziával él, de azt is elmondták, hogy rendszeresen szedi a szükséges gyógyszereit, folyamatos orvosi felügyelet alatt áll, és a terhessége megkezdése óta nem tapasztalt rohamokat.

Az apa legfőbb "bűne" a jelzések alapján abban rejlik, hogy az egyik szeme világát elvesztette, így súlyos látássérüléssel küzd.

Bár mindkét szülő kifogástalan életvitelű, dolgoznak, és együttműködnek, ám láthatóan szegénységben élnek. Így a jelentés testi fogyatékosságuk és anyagi hátterük miatt alkalmatlannak tartotta őket gyerekük gondozására.

Ahelyett, hogy ezt a teljesen abszurd és felháborító jelzést visszautasította volna a gyámhatóság, automatikusan megindították a gyermekkiemelési eljárást - írja a TASZ esélyegyenlőségi munkatársa, Borsos Ilona.

Zoé így vált a 301. újszülötté, akinek a történetét a média kórházakban "hagyott" babaként említheti.

Valójában őt is, akárcsak valószínűleg számos más sorstársát, elválasztották a szüleitől.

Zoé nagyszülei rögtön a gyámhatósághoz fordultak, ahol jegyzőkönyvbe mondták, hogy készek beköltözni a fiatal családhoz, és minden támogatást megadni nekik. Egy helyi civil szervezet is kiállt mellettük, vállalva, hogy segítik a szülőket a gyermek gondozásában. De a gyámhatóságnak még ez sem volt elég. Több mint egy hétig a kórházban maradt az újszülött baba minden nappal több magányt, félelmet, traumát elszenvedve teljesen értelmetlenül, miközben szülők, nagyszülők, nagynénik és unokatestvérek várták haza.

Ezen a ponton lépett be Zoé történetébe a TASZ. Miután a család az ingyenes jogsegélyszolgálatunk keresztül is segítséget kért, így Zoét két hát elválasztás után hazaengedték.

Related posts