Az altiszti alapképzés ünnepélyes kibocsátó rendezvénye zajlott a békéscsabai bázison, ahol a résztvevők büszkén vették át okleveleiket, megkoronázva ezzel a hónapok során végzett kemény munkájukat.

Tizenegy különböző alakulat ötvenhárom elhivatott altisztje érkezett a békéscsabai kiképző központba, hogy részt vegyen a Magyar Honvédség Dombay Miksa 4. Területvédelmi Ezredének vitéz Fekete Imre 101. Területvédelmi Zászlóalja által irányított, tizennégy hétig tartó komplex felkészítésen. A program különböző harcászati kihívásokból állt, és a Kihelyezett Altiszti Alapfelkészítés ünnepélyes záróceremóniával fejeződött be.
A rendezvény a csapatzászló fogadásával kezdődött, majd az elöljárók köszöntésével folytatódott.
A kibocsájtó ünnepségen részt vett Polyák András ezredes, a Magyar Honvédség Területvédelmi és Hadkiegészítő Parancsnokág parancsnok-helyettese, Kaszab Zoltán, a Magyar Honvédség vezénylő zászlósa, Vadász Péter alezredes, a Magyar Honvédség Dombay Miksa 4. Területvédelmi Ezred parancsnok-helyettese, Lipták József alezredes, a vitéz Fekete Imre 101. Területvédelmi Zászlóalj parancsnoka és Manzák Attila főtörzszászlós, a Magyar Honvédség Dombay Miksa 4. Területvédelmi Ezred vezénylő zászlósa.
A Kihelyezett Altiszti Alapfelkészítés program végén, miután sikeresen teljesítették a vizsgáikat, ötvenhárom katona ünnepélyes keretek között vehette át elismerő oklevelét vezetőiktől.
Kaszab Zoltán vezénylőzászlós hangsúlyozta, hogy a Magyar Honvédség altisztjei képezik a honvédség alapját és gerincét.
Ahhoz, hogy a Magyar Honvédség legújabb technikai és technológiai eszközeit hatékonyan üzemeltethessük, és az állományt megfelelően vezetni, kiképezni, valamint felkészíteni tudjuk hazánk védelmére, elengedhetetlenül szükség van jól felkészült altisztekre. Ezt pedig csak egy gondosan megtervezett képzés révén érhetjük el, amely struktúrájában úgy van kialakítva, hogy a tanfolyam végére az altisztek képesek legyenek hat-tíz fős rajok vezetésére - emelte ki a Magyar Honvédség vezénylő zászlósa.
Manzák Attila főtörzszászlós kiemelte, hogy a katonák az első tizenhárom hét során a közös feladatok és az összetartó gondolkodás révén szoros kötelékeket alakítottak ki. A kiképzőiktől megszerzett altiszti alapfelkészítés olyan értékes tudást adott számukra, amely lehetővé teszi, hogy a rájuk bízott állományt hatékonyan képezzék és készítsék fel a különféle kihívásokra. A kiképzési program a tizennegyedik héten egy átfogó vizsgával zárult, amely lehetőséget biztosított a megszerzett ismeretek és készségek bemutatására.
- A vizsga első része írásbeli feladatokból állt, a második fázisban három napon át harcászati foglalkozásokat hajtottak végre a katonák, ahol különböző parancsnoki feladatokat láttak el. A utolsó fázisban, amely csütörtökön fejeződött be, az altisztek improvizált kiképzési foglalkozásokon, előadásokon bizonyították felkészültségüket legyenek - ismertette a vizsga részleteit.
Botos Bettina főtörzsőrmester a társai körében ünnepelhette a képzésének sikeres befejezését, amikor átvette az elismerő oklevelet, amely igazolja a teljesítményét.
A kiképzőink támogatásával sikerült elsajátítanunk az altiszti feladatkörhöz szükséges készségeket, és ezzel az alapfelkészítési szakasz végéhez értünk. Néhány hét múlva elindul a kiképző altiszti tanfolyamom Nagykanizsán, ami számomra egy újabb fontos lépést jelent - emelte ki a főtörzsőrmester.
A tizennégy hetes Kihelyezett Altiszti Alapfelkészítés befejezése után a katonák visszatérnek alakulataikhoz, hogy mindannyian saját területükön folytassák a kiképzésüket és ellássák feladataikat.