A háborús veszélyhelyzetet továbbra is érvényben tartják, így a félelem és a rettegés továbbra is a mindennapjaink részét képezik.

A kormány egy újabb lépésként 180 nappal meghosszabbította a háborús veszélyhelyzetet, lehetővé téve ezzel a különleges jogrend, vagyis a rendeleti kormányzás fenntartását.
Az Ukrajnában zajló fegyveres konfliktus és az abból eredő humanitárius válság miatt a kormány, a kétharmados fideszes parlamenti többség felhatalmazásával, ismét módosította a rendeletét. E lépés keretében újabb 180 nappal meghosszabbította a háborús veszélyhelyzetet, lehetővé téve ezzel a különleges jogrend, vagyis a rendeleti kormányzás fenntartását. A 24.hu jelentése szerint az Orbán Viktor miniszterelnök által aláírt rendelet 2025. november 15-én veszti el érvényességét.
A Magyar Közlönyben közzétett rendelet mellett egy törvénymódosítás is napvilágot látott, amely lehetővé teszi a hosszabbítást. Az indoklás szerint az orosz-ukrán háború olyan humanitárius válságot idézett elő, amely a második világháború óta nem tapasztalt méreteket öltött, és jelentős hatással van az európai gazdasági környezetre. Ennek fényében elengedhetetlen, hogy a hatékony és gyors nemzeti válaszok kialakításának lehetősége továbbra is fennmaradjon.
A törvénymódosítást a kormány javasolta, az Országgyűlés pedig fel is hatalmazta, hogy a veszélyhelyzetet 2025. november 14-ig meghosszabbítsa. A Sulyok Tamás államfő által aláírt törvény keddtől hatályos.
A válsághelyzet meghosszabbításához a parlamenti képviselők kétharmados támogatása elengedhetetlen, amit a kormánypártok stabilan tudnak garantálni. A migrációs válsághelyzetet a kormány először 2015 szeptemberében hirdette meg, kezdetben csupán Magyarország néhány megyéjére korlátozva. 2016. március 9-én azonban országos szintre emelte a bevándorlás által kiváltott válsághelyzetet, amelyet azóta rendszeresen, félévenként meghosszabbítanak.
A békeköltségvetés ellenére a háborús veszélyhelyzet is fennmaradt, így Magyarországon jövőre immár tíz éve tart majd a "kivételes jogrend".
Legutóbb 2025. május 18-ig hosszabbították meg a rendeleti kormányzást, "az Ukrajna területén fennálló fegyveres konfliktusra, illetve humanitárius katasztrófára tekintettel, valamint ezek magyarországi következményeinek az elhárítása és kezelése érdekében".