A MÁV pályakarbantartó járműveit mostantól műholdas nyomkövető rendszerekkel látják el, hogy még hatékonyabban és pontosabban végezhesse el feladatait a vasúti infrastruktúra karbantartása során.

Mindez időben és pénzben is kifejezhető megtakarítást eredményez, hozzájárulva a MÁV gazdaságosabb, hatékonyabb működéséhez.
Műholdas nyomkövető egységekkel szereli fel a Magyar Államvasutak Zrt. azokat a járműveit, amelyek többek között a pályahálózat, a biztosítóberendezések és felsővezetékek üzemszerű működtetésének biztosításában vesznek részt - közölte az erre a célra kiírt pályázatot megnyerő i-Cell.
Ez a lépés nem csupán a fejlesztések terén hoz előrelépést, hanem komoly gazdaságpolitikai áttörést is jelent, hiszen a MÁV műholdas nyomkövető egységeket integrál a pályakarbantartási és felújítási feladatokat ellátó járműveibe.
Eddig csak a személy- és teherszállításban használt járműveken, mozdonyokon működtek ilyen berendezések, amelyek lehetővé teszik többek között a szerelvények valós idejű helyzetének és sebességének térképen történő megjelenítését és az adatok folyamatos elemzését.
Az i-Cell már el is indította az eszközök telepítését a 150 járművön.
Farkas Károly, az i-Cell operatív elnöke kifejtette, hogy egy új, saját fejlesztésű szolgáltatás révén a MÁV jelentős mértékben javíthatja járműparkjának menedzselését. Ez a megoldás lehetővé teszi, hogy az adatokat a MÁV saját térinformatikai platformjára integrálják, ahol azokat alaposan elemezhetik. Ennek köszönhetően a MÁV szakemberei egyszerre nyomon követhetik az összes üzemeltetésben részt vevő járművet, ami nagymértékben növeli a tervezhetőséget, átláthatóságot és kiszámíthatóságot a szükséges munkálatok során. Legyen szó daruk, munkagépek, gépláncok vagy karbantartók időben és helyben történő szállításáról, a rendszer jelentős előnyöket kínál. Farkas Károly hangsúlyozta, hogy ez a fejlesztés nemcsak hatékonyabb működést tesz lehetővé, hanem pénzügyi megtakarításokat is eredményez, hozzájárulva ezzel a MÁV gazdaságosabb üzemeltetéséhez.
Az i-Cell honlapján olvasható tájékoztató szerint a magyar tulajdonú vállalat a flottakövetés mellett a mobilfizetési technológiák terén is eredményes szakmai tevékenységet végez, 2013 óta pedig az elektronikus útdíjfizetés szolgáltatójaként is áll ügyfelei rendelkezésére.
Több mint két évtizedes szakmai tapasztalatuk egyik kiemelkedő vívmánya a 2013-ban saját elképzelés szerint kidolgozott és megvalósított használatarányos elektronikus útdíjfizetési rendszer, a Hu-Go.
Vevőink között találhatóak a magyar kis- és középvállalkozások, valamint egyéni vállalkozók, akik célja, hogy járműflottájukat gazdaságosan és átlátható módon üzemeltessék. Ügyfeleink között nemcsak a hagyományos fuvarozási feladatokat ellátó flották szerepelnek, hanem jelentős számban képviseltetik magukat a közösségi közlekedésben részt vevő autóbuszok és különféle munkagépek is.