Talán nem is a Hawk Tuah lány rejtőzik a rugpull mögött?


A magyar hírportálok egyre többször számolnak be arról, hogy a "Hawk Tuah" kifejezésről ismert amerikai lány állhat a nemrégiben elindított HAWK token mögött, amely rugpull áldozatává vált. Azonban felmerül a kérdés, vajon valóban ő a felelős, vagy esetleg tévednek, és nem ő áll a kriptovaluta csalás hátterében?

Stephen Findeisen, aki a "Coffeezilla" néven vált ismertté, a közösségi média platformjain éles kritikát fogalmazott meg Hailey Welch vírusinfluenszerrel és a HAWK nevű mémcoin bevezetésével kapcsolatos hamis és eltúlzott állításokkal szemben. Findeisen arra ösztönözte a közönséget, hogy ne terjesszenek félrevezető címeket, és tudatosan álljanak ellen a manipulációknak.

Hailey Welch, a "Hawk Tuah-csaj" december 5-én indította el saját mémérméjét, amely egy rövid emelkedést követően a földbe állt, és több mint 90%-ot esett. A Bubble Maps nevű blokklánc-adatszolgáltató cég kimutatta, hogy a becslések szerint az összes tárca 80%-át bennfentes piaci spekulátorok irányították.

Az incidens komoly felfordulást idézett elő a kriptoközösségben, ahol az érzelmek és a vélemények hevesen ütköztek. Azonnal elindultak a pletykák, és a közbeszédben a bennfentes kereskedés és a "mesterlövész" botok fogalma vált uralkodóvá. Sokan arra figyelmeztettek, hogy pereskedések várhatók, és Welchhez kapcsolódó, átfogó kriptocsalásokból származó hatalmas profitokról kezdtek el diskurálni.

Stephen Findeisen, akit szélesebb körben "Coffeezilla" néven ismernek, YouTube-sztár és kriptoelemző, arra kéri a közönséget és a hírszolgáltatókat, hogy álljanak meg a Hailey Welch, más néven "Hawk Tuah" körüli félrevezető hírek terjesztésében.

Kérlek, hagyjátok abba ezeket a túlzó szalagcímeket! Nem volt semmiféle rugpull, és nem jövedelmezett 50 millió dollárt... Tartsuk magunkat a tényekhez, amiket ismerünk.

- írta Coffeezilla egy december 6-i X-posztban a közel 650 ezer követőjének.

Coffeezilla állításai szerint a HAWK token csapata tényleg értékesített "néhány millió" tokent a stratégiai tanácsadóknak. Ezek a tanácsadók állítólag korai eladásokat hajtottak végre, ami hozzájárult a piaci ingadozásokhoz. Bár a pontosan generált eszközök mennyisége még nem tisztázott, Welch ügyvédje arról tájékoztatott, hogy Welch csupán 125 ezer dollárt kapott, mivel a tokenjei 1 és 3 év közötti zárolási időszak alatt állnak.

Coffezilla hangsúlyozta, hogy továbbra is homály fedi, honnan származnak a bevételek a tranzakciós díjakból és az előértékesítésekből. Továbbá a YouTuber határozottan visszautasította a Welch ellen indítandó jogi eljárásokról szóló híreszteléseket. Mivel eddig még nem indítottak pert, véleménye szerint minden, ezzel kapcsolatos információ csupán félrevezető adat.

Related posts