A MET Csoport büszkén bemutatta első fenntarthatósági jelentését, amelyben átfogóan ismerteti környezeti és társadalmi felelősségvállalási törekvéseit.


Március 6-án egy különleges esemény vár ránk, ahol az ESG-szempontok és azoknak való megfelelés kerül a középpontba. Fedezd fel a zöld átállás legfrissebb gyakorlatait és tapasztalatait! Ne hagyd ki a legújabb ESG konferenciánk részleteit, amelyeket a linken találhatsz.

A TCFD (Task Force on Climate-related Financial Disclosures) által megfogalmazott keretrendszer ajánlásaival összhangban a MET Csoport bemutatja, hogyan azonosítja, kezeli és mérsékli az éghajlatváltozással összefüggő kockázatokat, miközben aktívan hozzájárul az európai energiaátmenet sikeréhez. A cégcsoport kiemeli, hogy jelentős mértékben invesztált a megújuló energiaforrások fejlesztésébe, ezzel is alátámasztva elkötelezettségét a fenntartható jövő mellett.

2023-ban összesen 403 MW kapacitással rendelkező működő projektje volt, emellett további 646 MW-os fejlesztési és építési fázisban lévő projektekkel is rendelkezett.

Ezek alapján rögzítik, hogy a vállalat elkötelezett az európai energiaátmenet felgyorsítása mellett, és támogatja az Európai Unió tervét, amely 2030-ra a szénről a gázra, 2050-re pedig a gázról a megújuló energiára való átállást tűzi célul. Felhívják a figyelmet arra, hogy a MET Csoport nem fektet be karbonintenzív eszközökbe, mint amilyen a szén, helyette az ügyfeleinek földgázt, LNG-t és villamosenergiát szállít. A cégcsoport a most kiadott jelentésben részletesen bemutatja a kibocsátástípusokat, beleértve a Scope 1, Scope 2 és Scope 3 kategóriákat, a GHG (üvegházhatású gáz) protokoll előírásainak megfelelően.

Hangsúlyozzák, hogy...

A MET stratégiája az energia-trilemma megközelítésében a fenntarthatóság, az energiabiztonság és a megfizethetőség harmonikus egyensúlyára összpontosít. Célja, hogy a jövő energiaellátását úgy alakítsa, hogy mindhárom szempontot figyelembe vegye, biztosítva ezzel a gazdasági és környezeti stabilitást.

Folyamatosan fektet be megújuló energetikai infrastruktúrába, amely révén csökkenti az európai villamosenergia-hálózat karbonintenzitását - miközben az ellátásbiztonság fenntartása érdekében a földgázt használja a zöld átmenetet segítő energiaforrásként.

Lakatos Benjamin, a MET Csoport elnök-vezérigazgatója a jelentés kapcsán kiemelte:

A nettó zéró kibocsátású jövő megvalósítása során elengedhetetlen, hogy a társadalomra ne háruljanak indokolatlan terhek. Küldetésünk, hogy az energiaátmenetet hatékonyan és gazdaságosan valósítsuk meg, biztosítva, hogy az európai fogyasztók és ipari felhasználók versenyképes energiaellátásban részesüljenek, miközben elkerüljük a megemelkedett költségeket.

Sven Kirch, a MET Csoport pénzügyi igazgatója azt tette hozzá: "Az energiaátmenetet támogató vállalatként a TCFD-jelentés fontos mérföldkő számunkra. Ebben kiemeljük, hogyan kívánjuk kezelni a klímaváltozással járó kockázatokat, és arról is beszámolunk, hogyan fektetünk be új üzleti lehetőségekbe."

Related posts