Paks II: A nukleáris szigetek talajszilárdítási munkálatai sikeresen lezárultak.


A Paks II Zrt. kommunikációs igazgatója új, fontos információkat osztott meg a projekt előrehaladásáról. A legfrissebb tájékoztatás alapján sikeresen befejeződtek a 6-os reaktorblokk alatti nukleáris sziget talajszilárdítási munkálatai. Emellett a szakértők egy közösségi médiában elterjedt álhírt is határozottan megcáfoltak, hangsúlyozva a tények fontosságát a projekt kommunikációjában.

A 6-os reaktorblokk nukleáris szigetének talajszilárdítási munkálatai az 5-ös blokk után sikeresen befejeződtek, így 2025-re már csak az ezeken kívüli területeken szükséges hasonló jellegű tevékenységeket elvégezni. Rákóczi Péter, a Paks II Zrt. kommunikációs igazgatója, a Magyar Építők szakportál számára elmondta, hogy az 5-ös blokk munkagödrében is hamarosan befejeződik a tervezési szint eléréséhez szükséges földkiemelési folyamat.

"Az 5. blokk tervezési szintjén eljutottunk a legmélyebb ponthoz, amely 23 méter, ami azt jelenti, hogy majdnem annyira süllyedtünk, mint amennyit egy tízemeletes épület esetében kellene megtennünk ahhoz, hogy felérjünk a tetőre" - osztotta meg a kommunikációs igazgató, hangsúlyozva, hogy az eddig elvégzett munka mennyisége valóban figyelemre méltó teljesítményt képvisel.

Rákóczi Péter kifejtette, hogy a közösségi médiában elterjedt egy téves információ arról, miszerint a résfal a munkálatok során megbillent.

Ez fizikai képtelenség, a résfal jellemzően 32 méter mélységig, 2,7 kilométer hosszan veszi körbe a blokkok területét a föld alatt. A munkagödör állapotát hidrogeológiai, geotechnikai és geodéziai módszerekkel folyamatosan monitorozzuk

- fogalmazott, hozzátéve, hogy az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) és a Paksi Atomerőmű minden szükséges adatot megkap. A hamis információk akkor kezdtek el terjedni, amikor a falszakaszt korábban megerősítették, de ezt a "Safety first", azaz a biztonság mindenek felett elve vezérelte, nem pedig azért, mert a résfal megrepedt volna. Ezt alátámasztandó, elmondta, hogy az OAH szakemberei folyamatosan figyelemmel kísérik az összes terület-előkészítési tevékenységet, és eddig nem találtak olyan problémát, amely beavatkozást igényelt volna.

A kommunikációs igazgató rávilágított néhány lenyűgöző projekt részleteire, köztük egy impozáns acélszerkezeti csarnokra, amely kiszolgáló létesítményként működik, és méreteivel a Fővám téri vásárcsarnokkal vetekszik. Az összehasonlítás még izgalmasabbá válik, amikor elmondta, hogy ehhez a csarnokhoz 88 ezer köbméter betont és 19 ezer tonna betonacélt használnak fel. Ezzel szemben Magyarország legnagyobb épülete, a MOL Campus, "csupán" 63 ezer köbméter beton és 7 ezer tonna betonacél igényel.

Related posts