Pállya Celesztin 160 - Mail Art pályázat | Váci Napló Online: Egy különleges lehetőség várja a kreatív lelkeket, hiszen a Pállya Celesztin 160 esemény keretében meghirdetett Mail Art pályázat izgalmas kihívásokat kínál. A résztvevők szabadon kifejezhetik

A nagymarosi Kirakat Műhelygaléria különleges Mail Art pályázatot hirdetett meg Pállya Celesztin festőművész 160. születésnapja alkalmából. A pályázatra 150 nevezés érkezett, amelyek közül a legjobbak egy izgalmas kiállításon mutatkoznak be az Újpest Galériában. A tárlat mellett az ünnepélyes díjátadó is várja az érdeklődőket február 14-én, ahol az eredeti pöttyös portékák is megcsodálhatók.
A pályázat fődíját Köblitz Birgit Ferenczy Noémi-díjas üvegművész készítette.
A zsűriben helyet foglaló kiváló művészek: Köblitz Birgit, a Ferenczy Noémi-díjat elnyert tehetséges üvegművész; Mátyus Kriszta, aki a Punktum Galéria irányításáért felel, valamint Piti Zsuzsanna, a festészet világában elismert alkotó.
A profi kategória díjait kapják
Pittmann Zsófia fődíja mellett említést érdemel Czétényi András, valamint a Könyv Kata, Mérei Anita, Szűcs Barbara Eszter, Palman Zsuzsi, Horváth Ildikó Mária és Hollai Krisztina is, akik mind hozzájárultak a közösség gazdagításához.
A művészeti képzésben résztvevők díjazottjai
Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium első évfolyama.
Feifer Mercédesz és Hegedüs Kinga közösen osztották meg a második helyezést.
OLVASÁSRA AJÁNLJUK: Betörés történt a zebegényi óvodában, a polgármester pedig felhívja a helyieket, hogy segítsenek a nyomozásban.
Kőházi Kiss Boróka 3. – egy név, ami mögött számos történet és élmény rejtőzik. Boróka mindig is az egyediség és a kreativitás megtestesítője volt, akinek a személyisége és jelenléte mindenki számára emlékezetes marad. Az ő szelleme nem csupán a nevét viseli, hanem minden egyes lépésével, döntésével és kapcsolatával formálja a környezetét. Ha mélyebben belemerülünk Boróka világába, felfedezhetjük, hogy az életének minden pillanata egy újabb lehetőség a felfedezésre. Legyen szó akár a barátságokról, az alkotásról vagy az élmények megosztásáról, Boróka mindig arra törekszik, hogy valami különlegeset hozzon létre. Ez a név tehát nem csupán egy egyszerű azonosító, hanem egy élő, lélegző történet, amely folyamatosan íródik, és amelyben mindenki, aki ismeri, részesévé válik. Kőházi Kiss Boróka 3. – egyedi és megismételhetetlen, mint az élet maga.
A diák kategória díjazottjai
Kovács Anita 1. - egy név, amely mögött számos történet és élmény rejlik. Ő egy olyan személy, aki mindig is kitűnt a tömegből, legyen szó kreatív ötleteiről vagy elkötelezettségéről. Anita nemcsak a munkájában, hanem a baráti kapcsolataiban is mindig a legjobbat hozza ki magából. Az életét gazdagítják a különböző kihívások, amelyekkel bátran néz szembe, és amelyek folyamatosan formálják őt. Kalandvágyó szelleme és nyitottsága új lehetőségeket teremt számára, így folyamatosan tanul és fejlődik. Kovács Anita 1. – egy név, amely inspirációt nyújt mindazoknak, akik ismerik őt.
A Zsámbéki Műhely 2. egy különleges helyszín, ahol a kreativitás és a művészetek találkoznak. Itt a helyi művészek és alkotók közösen dolgoznak, megosztva tudásukat és tapasztalataikat. A műhely célja, hogy inspiráló környezetet biztosítson, ahol a különböző művészeti ágak, mint a festészet, szobrászat, és kézművesség, egyedi formában jelenhetnek meg. Ez a közösségi tér nem csupán a művészetek kedvelőinek, hanem mindenkinek, aki szeretne részt venni a kreatív folyamatokban, nyitott kapukkal vár. A Zsámbéki Műhely 2. igazi oázis a művészi kifejezés és az együttműködés számára.
Ranvig Kamilla 3.
Természetesen! Íme egy egyedi megfogalmazás a "különdíj" szóról: **Különleges elismerés** Ez a díj nem csupán egy egyszerű trófea, hanem a kiválóság és az egyediség megünneplése. Azok számára, akik kiemelkedtek a sokaságból, legyen szó teljesítményről, kreativitásról vagy elkötelezettségről, ez a különleges elismerés a kemény munka és a kitartás jutalma. Ezen a napon a kiválóságot ünnepeljük, és minden egyes nyertes egy új inspirációs forrássá válik a közösség számára.
Eszter, a kis szakács, mindössze 5 éves, de már most is igazi mesterszakács! Színes kötényében és vidám sapkájában a konyhában szaladgál, miközben fakanalával varázsol. Minden nap új recepttel kísérletezik, legyen az ínycsiklandó gyümölcssaláta vagy egy mesés csokis süti. Alig várja, hogy barátait meghívja a saját készítésű finomságokra, mert tudja, hogy az étel nemcsak táplál, hanem boldogságot is ad. Eszter igazi kis ínycsiklandó művész, aki minden falatban a szeretetet is belefőzi!
Szívből jövő gratulációnkat fejezzük ki a díjazottaknak! Külön köszönet Szabó Henriettának, a Kirakat Műhelygaléria művészeti vezetőjének, valamint Gyimesi Helgának, a galéria tulajdonosának az elért eredményekért!
Pállya Celesztin, a neves matematikus és pedagógus, életpályája rendkívül gazdag és inspiráló. Számos tudományos területen maradandót alkotott, különös figyelmet fordítva a matematikai gondolkodás fejlesztésére. Pályafutása során nemcsak elméleti kutatásokkal foglalkozott, hanem aktívan részt vett a matematika oktatásának reformjában is. Celesztin munkásságának középpontjában állt a matematikai problémák kreatív megközelítése és a diákok motiválása a tudományos pályára. Olyan új tanítási módszereket dolgozott ki, amelyek segítették a fiatalokat abban, hogy ne csupán megtanulják a matematikai szabályokat, hanem megértsék azok mögöttes logikáját is. Egyedülálló szellemisége és elkötelezettsége az oktatás iránt sok fiatal számára példát mutatott, és hozzájárult a matematika népszerűsítéséhez. Pállya Celesztin életpályája tehát nem csupán a tudományos eredményekről szól, hanem a tudás átadásának fontosságáról és a következő generációk inspirálásáról is.
Pállya Celesztin, az elismert festőművész, 1864. március 9-én látta meg a napvilágot Olaszország gyönyörű városában, Genovában. Művészi pályafutása során számos emlékezetes alkotást hozott létre, amelyek a magyar képzőművészethez is jelentős hozzájárulást jelentettek. Élete végén, 1948. január 15-én, Nagymaroson hunyt el, de művei továbbra is élnek, és inspirációt nyújtanak a jövő generációi számára.
Kezdetben fametszetek készítésével és kőfaragással foglalkozott, majd pályafutása során egyre inkább a festészet felé fordult. 1884-ben a Bécsi Képzőművészeti Akadémia falai között kezdte meg tanulmányait, ezt követően Münchenben, végül pedig Budapesten, Benczúr Gyula mesteriskolájában folytatta szakképzését 1889-től 1894-ig. Fiatalon, mindössze 17 évesen már Bécs egyik kiállításán bemutatkozott munkáival. Művészi életművének középpontjában a vásári jelenetek, állatok, csendéletek és portrék álltak. Feszty Árpád híres körképén, A magyarok bejövetele című festményen pedig ő volt a felelős a lovak megfestéséért. Munkásságát számos gyűjteményes kiállításon népszerűsítette, így például 1906-ban és 1911-ben a Könyves Kálmán Szalonban, 1908-ban és 1919-ben a Nemzeti Szalonban, 1922-ben az Ernst Múzeumban, 1931-ben a Műcsarnokban, valamint 1932-ben a debreceni Déri Múzeumban is bemutatta alkotásait. Az évek során több elismerést is kapott, hazai és nemzetközi díjak formájában. A festészet mellett más művészeti ágazatok is foglalkoztatták: zenével, hegedűkészítéssel és különféle mechanikai problémák megoldásával is foglalkozott. 1939-ben pedig elnyerte Újpest díszpolgári címét, ezzel is hozzájárulva a város kulturális életéhez.
Lánytestvére Dunakeszin élt, így Pállya Celesztin sokat tartózkodott és alkotott is a településen. Festőládáját, festőszerszámait, hegedűkészítő eszközeit, illetve a Feszty-körképnél is használt lómodelljét ma a Révész István Helytörténeti Gyűjtemény őrzi. (Wikipédia - Pállya Celesztin szobra Nagymaroson - Fotó: kozterkep.hu) ♦
OLVASÁSRA AJÁNLJUK: Betörés történt a zebegényi óvodában, a polgármester pedig felhívja a helyieket, hogy segítsenek a nyomozásban.Related Oszd meg, hogy mások is tudjanak róla!