Politico: Orbán Viktor számára az idei év lehet a legnagyobb kihívás hatalomra kerülése óta.


A brüsszeli hírek alapján a magyar miniszterelnök és pártja jelentős kihívásokkal néz szembe, miközben az Európai Unióban a mozgásterük is szűkülhet.

A Politico elemzése szerint a magyar miniszterelnök vétókkal gátat vethet az Európai Unió Ukrajna-politikájának, valamint megnehezítheti az Oroszországgal való közös fellépést, továbbá a Donald Trump által bevezetett vámokkal szembeni uniós reakciókat is. Ezzel az atv.hu is foglalkozott, hangsúlyozva a helyzet bonyolultságát.

A brüsszeli sajtó értesülései alapján Orbán Viktor és a Fidesz számára jelentős kihívások várnak, amelyekkel a hazai politikai tájékoztatásban és a közvélemény befolyásolásában kell szembenézniük.

a 2010-es hatalomra kerülése óta az idei lehet a legnehezebb éve,

Mert komoly kihívó bukkant fel a politikai színtéren Magyar Péter képében. A Politico beszámolója alapján a magyar kormány aktívan dolgozik azon, hogy visszaszorítsa a Tisza Párt elnökének dinamikus előrehaladását. Egyik lényeges intézkedésként említik a választási törvény módosítását, amely az elemzés szerint kulcsszerepet játszik ebben a folyamatban.

A 2025-ös költségvetésben számos új támogatási program kerül bevezetésre, amelyek között megtalálhatók a kis- és középvállalkozások számára kínált kedvezmények, a családoknak szóló adókedvezmények, a jelzáloghitelek esetében alkalmazott kamatplafon, valamint a fiatal munkavállalók számára elérhető kamatmentes hitelek. Az Orbán-kormány célja ezzel a lépéssel, hogy a 40 év alatti szavazók körében növelje népszerűségét, hiszen a Fidesz támogatottsága e csoportban hagyományosan alacsonyabb szinten mozog.

A cikk szerzője úgy véli, hogy az említett támogatások és kedvezmények komoly anyagi terheket rónak a költségvetésre, különösen akkor, amikor a magyar gazdaság stagnál, és a mérsékelt ipari megrendelések következtében a 2024-es növekedés előrejelzései is visszaestek. Az elemzés arra is rámutat, hogy...

Orbán Viktor globális gazdasági fellendülést vár attól, hogy Donald Trump visszatért a Fehér Házba.

A cikkben azt írják, a magyar kormány a kínai tulajdonú akkumulátorgyáraktól is sokat remél 2025-ben, de független elemzők jóval visszafogottabbak, és az Európai Bizottság is csak 2-2,5 százalékos növekedést prognosztizál.

Bár Brüsszel nemrégiben zöld lámpát adott Magyarország négyéves költségvetési tervének, a Politico elemzése alapján a magyar kormány számára kihívást jelenthet az idei 3,7%-os GDP-arányos hiánycél betartása. Az év elején Magyarország már elvesztett egymilliárd eurónak megfelelő uniós kohéziós forrást, és ha nem sikerül megállapodni a további EU-s forrásokról, akkor a 2025-ös hiány mértéke 4-4,5% között alakulhat, figyelembe véve a jelenlegi gazdasági helyzetet.

A Politico elemzése szerint Magyarország pénzügyi nehézségei egyre inkább Kína irányába terelhetik az országot, ami éles ellentétben áll Donald Trump geopolitikai elképzeléseivel. A cikk rámutat, hogy az említett kihívások és korlátok Orbán Viktor mozgásterét szűkíthetik az EU keretein belül, miközben lehetősége nyílik arra, hogy megpróbálja alakítani az uniós döntéshozatalt.

Related posts