A jegyen feltüntetett név nem volt helyes, ezért a MÁV súlyos bírságot szabott ki rá.


Könnyen kaphatunk hatalmas büntetést a MÁV-tól, ha nem vagyunk elég figyelmesek.

A Redditen megosztott történet hatalmas visszhangot keltett, amelyben egy utas a MÁV belföldi járatán helyjeggyel utazott, ám a kalauz 40 ezer forintra büntette, mert a helyjegyén nem szerepelt a teljes neve. Az érintett személynek két keresztneve van, de csak az egyiket használja a mindennapokban. A Blikk cikkében utánajárt az ügynek, és a vasúttársaság megerősítette, hogy a kalauz eljárása helyes volt.

A vasúttársaság közlése szerint a jegyvizsgálók célja sosem a büntetés, de bizonyos esetekben nincs választási lehetőségük, hiszen a jogszabályok egyértelműek. Ilyen eset a pontos név használata a jegyeken és bérleteken.

Az elektronikus menetjegyeken is a név megadásával történik az úgynevezett megszemélyesítés, azaz a nevet a személyazonosító okmányban szereplővel teljesen egyezően kell megadni.

"Ha a névre szóló jeggyel, bérlettel nem az utazik, vagy a kedvezményt nem az veszi igénybe, akinek a nevére szól, akkor az visszaélésnek számít, amely esetben a kollégáinknak nincs mérlegelési lehetősége: büntetést kénytelenek kiszabni, méghozzá - a megállapított menetdíj vagy pótjegy díján felül - 25 ezer forintos pótdíjat" - közölte a MÁV, hozzátéve: a szabálytalanul közlekedő utast ki lehet zárni az utazásból, ha a pótdíjat a helyszínen nem fizeti meg, vagy nem adja meg az adatait a pótdíj későbbi befizetéséhez.

A vasúttársaságnál amúgy hangsúlyozták, hogy a vármegye- és országbérletekre épülő új tarifarendszer bevezetését követően olcsóbb és egyszerűbb lett a MÁV-csoport járatain való utazás, ami a bliccelések és a szabálytalan utazások számának csökkenésén is lemérhető.

Elképesztő, hogy mennyi minden kerül a vonatokra, amit az utasok később elfelejtenek. Tavaly a MÁV-csoportnál csaknem 23 ezer talált tárgy várta, hogy újra gazdára találjon, és sajnos ennek a felének nem volt szerencséje. A leggyakoribb feledésbe merült dolgok között szerepeltek mobiltelefonok, kulcsok, táskák, kabátok, tárcák, szemüvegek és fülhallgatók. De a lista nem áll meg itt: már előkerült elhagyott roller és bakelitlemez is, ami jól mutatja, hogy a vonatozás közben milyen változatos tárgyakat hagyunk magunk mögött.

Related posts