A magyar válogatott vb-selejtezős csoportjában Portugália és Dánia is ott van, mint komoly kihívók.

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség közzétette a 2026-os világbajnokság selejtezőinek csoportbeosztását, és Marco Rossi szövetségi kapitány irányítása alatt álló csapatunk egy négycsapatos csoportba került.
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) napjai pezsgő eseményekkel telnek, hiszen szerdán egy izgalmas virtuális kongresszus zajlott, ahol Gianni Infantino FIFA-elnök bejelentette, hogy a 2030-as labdarúgó-világbajnokságot Spanyolország, Portugália és Marokkó közreműködésével rendezik meg. Ezen kívül, a 2034-es világbajnokság helyszínét is megnevezték: Szaúd-Arábia lesz a házigazda. Azonban az ország nyári forrósága miatt még kérdéses, hogy melyik évszakban kerülne sor a tornára.
Két nappal később, december 13-án, pénteken Zürichben, a FIFA központjában megtartották a 2026-os világbajnokság selejtezőinek csoportbeosztásáról szóló sorsolást. A szertartás során kiderült, hogy a magyar válogatott az F-csoportban folytathatja a küzdelmet. Az ellenlábasai között szerepel majd a márciusi portugál-dán Nemzetek Ligája-párharc győztese, valamint Írország és Örményország csapata is.
A két év múlva esedékes világbajnokságot az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó közösen rendezi meg. Az európai selejtezőket 2025 márciusa és novembere között játsszák le a válogatottak. A tizenkét csoportelső kvalifikálja magát a tornára, a fennmaradó négy európai helyre pedig 2026 márciusában rájátszás dönt a tizenkét csoportmásodik és a Nemzetek Ligája 2024-2025-ös idényének négy legjobbja között.
AZ EURÓPAI VILÁGBAJNOKSÁG SELEJTEZŐK CSOPORTJAINAK MEGHATÁROZÁSA
A-csoport: A német és olasz csapatok összecsapása a negyeddöntőben, együtt a szlovák válogatottal, Észak-Írországgal és Luxemburggal alkotja ezt az izgalmas csoportot.
B-csoport: Svájc, Svédország, Szlovénia és Koszovó.
C-csoport: Portugália-Dánia NL-negyeddöntő vesztese, Görögország, Skócia, Fehéroroszország
D-csoport: Franciaország-Horvátország NL-negyeddöntő győztese, Ukrajna, Izland, Azerbajdzsán,
E-csoport: A spanyol-holland NL-negyeddöntő nyertese, valamint Törökország, Grúzia és Bulgária csapata.
F-csoport: Portugália-Dánia NL-negyeddöntő győztese, MAGYARORSZÁG, Írország, Örményország
G-csoport: A negyeddöntőből kieső csapatok közé tartozik Spanyolország vagy Hollandia, valamint Lengyelország, Finnország, Litvánia és Málta.
H-csoport: Ausztria, Románia, Bosznia-Hercegovina, Ciprus, San Marino Az H-csoport különleges országokat foglal magába, amelyek gazdag kultúrájukról és történelmükről híresek. Ausztria, a klasszikus zene otthona, gyönyörű Alpokkal és történelmi városokkal büszkélkedik. Románia varázslatos tájain, a Kárpátokon átívelő festői vidéken találkozhatunk a legendás Drakulával és a gyönyörű várakkal. Bosznia-Hercegovina a kelet és nyugat találkozása, ahol a multikulturális örökség lenyűgöző emlékeket őriz. Ciprus, a Földközi-tenger gyöngyszeme, nemcsak a gyönyörű strandjairól, hanem gazdag történelméről és izgalmas mitológiájáról is ismert. San Marino, a világ egyik legkisebb független állama, a történelem és a hagyományok őrzője, festői dombok között helyezkedik el, és lenyűgöző kilátást nyújt a környező tájra.
I-csoport: A német-olasz NL-negyeddöntő vesztese, Norvégia, Izrael, Észtország és Moldova.
J-csoport: Belgium, Wales, Észak-Macedónia, Kazahsztán, Liechtenstein
K-csoport: Anglia, Szerbia, Albánia, Lettország, Andorra Ez a csoport egy lenyűgöző és sokszínű összetételt mutat be, ahol Anglia, a futball őshazája, találkozik Szerbia gazdag kulturális örökségével és Albánia lenyűgöző tájaival. Lettország, a balti államok gyöngyszeme, szintén izgalmas kihívásokat tartogat, míg Andorra, a Pireneusokban megbúvó apró hercegség, különleges báját hozza a versenybe. Ez a csoport valóban változatos, tele lehetőségekkel és meglepetésekkel.
L-csoport: Franciaország-Horvátország NL-negyeddöntő vesztese, Csehország, Montenegró, Feröer, Gibraltár