Több mint kétszáz ember gyűlt össze a párkányi termálfürdő közelében, hogy kifejezze véleményét egy fontos ügy mellett. A demonstráció célja, hogy felhívja a figyelmet a fürdő fejlesztésére és megőrzésére, amely nemcsak a helyiek, hanem a környékbeli láto


A párkányi fürdő bezárása sokak életére negatív hatással van. Ezen aggasztó helyzetet ma délelőtt demonstráció keretében fejezték ki az érdeklődők a Vadas termálfürdő bejáratánál, hogy hangsúlyozzák: a közösség egyértelműen kiáll a fürdő és munkatársai mellett. A rendezvényen részt vett Szabó Eugen, Párkány polgármestere, valamint Farkas Iván és Vitkó Andrea, Nyitra megyei képviselők, továbbá a megyei önkormányzat több vezető tisztségviselője is.

A demonstráció célja az volt, hogy ráirányítsák a figyelmet a fürdő bezárását körülvevő kérdésekre és aggályokra. A résztvevők véleménye szerint nem egyértelmű, hogy a Vadas fürdő ténylegesen a fertőzés kiindulópontja-e.

Többen felvetették a kérdést: "Miért szenvedett a kisfiú betegségben már az érkezése után mindössze második napon? Miért nem adták a szülők - akik ráadásul a családi medence birtokosai - az engedélyt, hogy mintát vegyenek a saját otthonuk medencéjéből? És miért nem merül fel senkiben a gyanú, hogy egy esetleges egzotikus fertőzésforrást kéne megvizsgálni, hiszen a család nem sokkal korábban egyiptomi vakációról tért haza?"

A jelenlévők leginkább a médiát hibáztatták a Vadas hírnevének megingatásáért, szerintük a sajtó szenzációhajhász címekkel és félinformációkkal súlyos károkat okozott nemcsak a párkányi fürdőnek, hanem az egész térség idegenforgalmának is.

Farkas Iván, Nyitra megyei képviselő a tüntetésen így fogalmazott:

Szívfájdalom fog el, amikor ránézek az üres parkolóhelyekre, de mégis boldogsággal tölt el, hogy annyian eljöttek, és együtt érzik a fürdő sorsát. Célunk, hogy a fürdő minél hamarabb megnyithassa kapuit, hiszen a turistaszezon éppen csak megkezdődött, míg az állami hatóságok napok óta zárva tartanak. Megdöbbentett az a hír, hogy a kisfiú már az érkezés napján rosszul lett, de eddig senki nem vonta kétségbe, hogy valóban itt történt-e a fertőzés. Jarčuška professzor, az ország egyik kiemelkedő járványügyi szakértője szerint az amőbás fertőzések lappangási ideje 7-15 nap, így kizárható, hogy a gyermek a Vadasban kapta el a vírust - tette hozzá, hangsúlyozva, hogy "nulla" az esélye annak, hogy csupán egyetlen ember fertőződjön meg, amikor több százan fürödtek azonos vízben, és több ezren tartózkodtak a strandon.

A megyei képviselő hangsúlyozta, hogy Nyitra megye teljes mértékben támogatja a fürdő fejlesztését, és sürgeti az állami hatóságokat, hogy minél előbb tegyék közzé a végleges vizsgálati eredményeket. "El szeretnénk kerülni azt a helyzetet, ami három évvel ezelőtt Bellegszencsén zajlott. Igaz, ott más okok vezettek a bezáráshoz, de a következmények súlyosak voltak: számos vállalkozás csődbe ment, és tragikus módon öngyilkosságok is történtek. Mindenáron szeretnénk megelőzni egy hasonlóan drámai kimenetelű folyamatot" – zárta gondolatait Farkas Iván.

Related posts